Fanom świeczek i pięknych zapachów na pewno spodobają się również woski zapachowe. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie odnajdziemy szeroki wybór modeli. Na pewno znajdziemy taki, który przypadnie do naszego gustu. Jest to mniej popularny, choć równie skuteczny wybór co świece. Dajmy szansę woskom zapachowym i pozwólmy oczarować się wspaniałym zapachem. 

Rodzaje wosków zapachowych

Woski zapachowe znajdziemy w różnych wydaniach. Dostępne są woski z parafiny, które są najbardziej powszechne, mimo tego, że parafina ma zły wpływ na nasz organizm. Bezpieczniejszą opcją okażą się woski z naturalnych materiałów, na przykład z wosku sojowego. Możemy zdecydować się również na woski zapachowe, które zapewnią nam intensywny aromat. Najlepiej zakupić takie, w których opakowaniu znajduje się więcej kostek, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się nimi na dłużej.

Jak wykorzystać woski zapachowe?

Do skutecznego użycia wosków potrzebny nam jest kominek zapachowy. Może on stanowić również ciekawą dekorację – kominki zapachowe wytwarzane są w różnych kształtach i kolorach. Zwróćmy uwagę na to, by pasował do wnętrza pomieszczenia, w którym go umieścimy.

W jaki sposób wykorzystać woski zapachowe?Istotną kwestią są również podgrzewacze, dzięki którym nasz wosk się rozpuści. Muszą być one bezzapachowe, aby nie zakłóciły aromatu wosku.

Podgrzewacz zapalamy i ustawiamy w kominku. W odpowiednie miejsce kładziemy wosk i czekamy, aż się rozpuści. Pamiętajmy, że nie musimy od razu dawać całego wosku. Możemy go pokruszyć i wykorzystywać stopniowo. Zależnie od tego, jak długo i jak intensywnie chcemy cieszyć się pięknym zapachem, tyle wosku będzie nam potrzebne.

Po pewnym czasie aromat zniknie. Standardowy okres palenia wosku to cztery godziny. Po tym momencie musimy usunąć nasz wosk i porządnie wyczyścić kominek. Dzięki temu podczas następnej sesji unikniemy wszelkich niechcianych zapachów.

Aby skutecznie pozbyć się wosku z kominka, należy chwilę odczekać, dopóki wosk nie zacznie zastygać w kominku i wtedy zabrać go ręcznikiem papierowym. Jeśli pozwoliliśmy wosku ostygnąć, możemy włożyć kominek pod gorącą wodę i w ten sposób usunąć niechciane pozostałości.

Do czego sprawdzą się woski zapachowe?

Woski zapachowe stanowią idealny sposób na to, by wprowadzić niepowtarzalny klimat w naszym domu. Roztoczenie któregoś z pięknych zapachów sprawi, że znacznie przyjemniej będzie nam się spędzać czas w środku.

Mogą one nam również pomóc podczas relaksu. Jeśli zależy nam na wyjątkowym odpoczynku, wykorzystajmy techniki aromaterapii. Dzięki aromatom, które zapewnia nam wosk, jesteśmy w stanie lepiej się odprężyć lub wyciszyć. Do tego celu nadadzą się też olejki eteryczne, których właściwości niezwykle działają na nasz organizm i nasze zmysły.

Aromaterapia to technika, która pozwoli nam się w pełni zrelaksować we własnym domu. W przypadku gdy odczuwamy duży stres i napięcie, wybierzmy olejek, który działa wyciszająco. Na inne dolegliwości, na przykład niepokój czy bóle głowy, również odnajdziemy odpowiedni olejek.

Trafiony upominek

Dla kogoś, kto interesuje się aromaterapią i zapachami, opakowanie wosków to idealny prezent. Śliczny kominek oraz wysokiej jakości woski będą stanowiły cudowny dodatek do kolekcji.

Woski sprawdzą się również dla osób, które nie są zaznajomione ze światem zapachów. Jeśli znamy kogoś, kto narażony jest na duży stres, zestaw wosków o wyciszających, łagodnych aromatach na pewno okaże się przydatny.

Skutecznie zrelaksować się pozwoli nam ponadto wysokiej jakości materac. Wybierzmy taki, który odpowiada naszym preferencjom – weźmy pod uwagę twardość oraz materiał. Dzięki temu zagwarantujemy sobie dobry sen i porządny wypoczynek.

Przydatny element 

Woski zapachowe to cenne przedmioty, które warto posiadać we własnym domu. Są wielofunkcyjne – razem z kominkiem mogą uchodzić za interesującą ozdobę, a do tego zapewniają wspaniały zapach w całym domu. Dobrze wstawić je do salonu i zapalić podczas wizyty gości. To sprawi, że poczują się przyjemnie i komfortowo w naszym domu. Do tego przydać się mogą również miękkie koce do salonu, które zapewnią wygodę zarówno domownikom, jak i odwiedzającym nas osobom.

Przeczytaj także: Rośliny doniczkowe w sypialni – pomagają czy szkodzą?