Jesień, podobnie jak wszystkie inne pory roku, ma swoje wady i zalety. Do drugiej grupy zdecydowanie należą długie, jesienne wieczory spędzone pod kocem. Jedni wolą w tym czasie oglądać serial, a inni czytać książkę i popijać przepyszną herbatę. Bez względu na to, co wybierzesz, warto zaopatrzyć się w pewne dodatki do domu!

Jaki koc wybrać?

Koce nie tylko ogrzewają podczas mroźnych wieczorów, ale również pełnią funkcję dekoracyjną. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych aspektów.

  • Materiał.  Na rynku można znaleźć całą masę przeróżnych propozycji wykonanych z różnych materiałów. Jak można się domyślać, każda tkanina ma nieco inne właściwości i różni się od innych między innymi ceną. Najpopularniejszymi kocami, na które warto zwrócić uwagę są koce wełniane, bawełniane oraz polarowe.
  • Wielkość. Rozmiar koca zależy od potrzeb i preferencji potencjalnych użytkowników. Jeśli jednak chodzi o koc, który będzie pełnił funkcję okrycia, warto zwracać uwagę na modele o wymiarach 140×200 i większe.
  • Gramatura. Podobnie jak w przypadku innych tkanin, im wyższa gramatura, tym koc staje się grubszy i bardziej mięsisty, a co za tym idzie – cieplejszy. Warto zwracać więc uwagę na koce o stosunkowo dużej ilości gramów na metr kwadratowy, natomiast i tu warto szukać złotego środka – ważne jest bowiem również to, aby oc nie był zbyt ciężki.

Piękne i funkcjonalne, czyli najlepsze dekoracje do salonu

Te dodatki do domu umilą Twoje długie, jesienne wieczory!Wiele osób uznaje, że dekoracje są niepotrzebnymi “zbieraczami kurzu”. My absolutnie się z tym nie zgadzamy! Są doskonałym uzupełnieniem salonu, oczywiście pod warunkiem, że pełnią jakąś funkcję. Doskonałym przykładem takiego dodatku są stojaki na wino, które sprawdzą się doskonale w domu, czy mieszkaniu fanów tego właśnie trunku. Tego typu akcesoria są dostępne zarówno w wersji metalowej, jak i drewnianej, dzięki czemu każdy może dopasować ich wygląd do stylu, w jakim jest urządzony jego salon. Posiadanie kilku butelek ulubionego wina w zanadrzu jest świetnym rozwiązaniem na wieczór z przyjaciółmi i pogawędki do późnej nocy, a także na romantyczny obiad, czy kolację z drugą połówką. Nie sposób nie wspomnieć również o świecach zapachowych, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Wynika to między innymi z faktu, iż są coraz łatwiej dostępne, a ich jakość nie pozostawia wiele do życzenia. Świece są nie tylko przepiękną dekoracją, ale potrafią również wprowadzić do mieszkania niepowtarzalny klimat dzięki zapachom, jakie są w stanie rozpylić w pomieszczeniu. Można zdecydować się zarówno na słodkie zapachy, jak i te nieco delikatniejsze.

Coś dla miłośników ciepłych napojów

Jesień bardziej niż cokolwiek innego kojarzy się z herbatą, naparami, czy ciepłą kawą z dodatkiem syropu karmelowego, dyniowego, czy waniliowego. Czego zatem nie może zabraknąć w domu, aby móc cieszyć się tymi wspaniałymi, gorącymi napojami? Kluczem do sukcesu są oczywiście wysokiej jakości ziarna, czy herbaty. To jednak nie wszystko, bowiem chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że wszystko w ładnym kubku smakuje lepiej. Z tego właśnie powodu warto zainwestować w estetyczny, pasujący do siebie zestaw kubków, których wielkość odpowiada domownikom najbardziej. Świetnym pomysłem jest również zainwestowanie w drewniany lub metalowy pojemnik z przegródkami, w którym to zmieści się każdy rodzaj herbaty oraz kawy, jaki tylko sobie wymarzysz.

Rozwiązanie na długie, jesienne noce – dobrze dobrany materac

Chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że rzadko kiedy śpi się lepiej, niż jesienią – deszcz spływający po oknach, idealna temperatura do nocnego wypoczynku oraz niepowtarzalny klimat sprawia, że często ma się ochotę pójść spać możliwie jak najwcześniej. W związku z tym warto zwrócić uwagę na to, aby materac w Twojej sypialni był dobrze dobrany. Należy zwracać uwagę przede wszystkim na dwa kluczowe parametry dotyczące podłoży do snu:

  • Rozmiar. Jeśli chodzi o wymiary podłoża do snu, należy je dopasować do łóżka. W tym przypadku również nie bez znaczenia pozostaje budowa ciała użytkownika – szerokość dla jednej osoby nie powinna być mniejsza niż 70 cm, co oznacza, że para powinna zdecydować się na materac o szerokości minimum 140 cm. Jeśli chodzi o długość, podłoże powinno być minimum 20 cm dłuższe od użytkownika.
  • Twardość. Parametr ten jest zależny od masy i budowy ciała, a także osobistych preferencji danego użytkownika. Producenci przyjęli dla swoich wyrobów jednakową skalę – H1 to materac bardzo miękki, przeznaczony dla osób o wadze poniżej 60 kg, natomiast H4 to z reguły propozycja najtwardsza, dla użytkowników o masie ciała przekraczającej 100 kg.

Jak można się domyślać, powyższe rady nie są w stu procentach uniwersalne. Wynika to z faktu, iż każdy ma nieco inne wyobrażenie na temat organizacji i wyglądu swojego domu. Jedno jednak jest pewne – należy kierować się przede wszystkim wygodą i swoimi potrzebami oraz preferencjami.

Przeczytaj także: 5 nawyków, które pozwolą Ci dobrze zacząć dzień