Statystycznie na sen przeznaczamy około ⅓ swojego życia, z uwagi na co, warto zadbać o komfortowe warunki do wypoczywania. Zapewnić je mogą jedynie wysokiej jakości materace. Na współczesnym rynku mamy dostęp do licznych produktów, które w korzystny sposób wpływają na efektywność snu, w tym materace piankowe i lateksowe. Czym one się różnią oraz, w który model warto zainwestować? 

Materac piankowy, czyli jaki?

Materace piankowe zyskały swoją popularność dzięki uniwersalności, gdyż sprawdzą się w niemalże każdej sypialni – niezależnie od wieku czy stanu zdrowia użytkownika. Wszystko z uwagi na fakt, iż stanowi świetne wsparcie dla sylwetki, a także umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej długości. Wypełnienie, czyli pianka gwarantuje również lekkość oraz przyjemne wrażenie otulenia. W ten sposób są w stanie spełnić oczekiwania niemalże każdego! Wyróżnić tutaj można produkty o różnych wymiarach, a wśród nich znajduje się materac piankowy 80×200, 100×200, 140×200 lub 180×200! A z czego składa się ich wypełnienie? Otóż pianki podzielić można z uwagi na rodzaj zastosowanego przy produkcji materiału na wysokoelastyczne, termoelastyczne i lateksowe.

Czym jest pianka lateksowa?

Materac lateksowy a materac piankowy - podobieństwa i różniceMaterace piankowe i lateksowe często znajdują się w jednej kategorii jednak, czy słusznie? Jak się okazuje, wnętrze tego rodzaju produktów składa się z pianki lateksowej, aczkolwiek posiada ona na tyle zróżnicowane właściwości, że często uznawana jest, jako osobna kategoria. Przede wszystkim składa się z naturalnego surowca – mleczka kauczukowego. Dzięki temu wyróżnia się:

  • wysoką higienicznością i właściwościami antybakteryjnymi,
  • ochroną przed gromadzeniem się i rozwojem alergenów,
  • wysoką wentylacją, przez co świetnie odprowadza wilgoć,
  • elastycznością, sprężystością i odpornością na odkształcenia.

Łóżko z materacem lateksowym to świetne rozwiązanie dla każdego alergika, jednak nie tylko! Wyśpi się na nim każda para, singiel, nastolatek oraz osoba starsza!

Zwiększ komfort snu i postaw na poduszkę do spania!

>Materac – niezależnie od wykorzystanego wypełnienia stanowi niezwykle ważny element wyposażenia łóżka, jednak nie jedyny. Jak się okazuje, warto wziąć pod uwagę również poduszkę do spania. To właśnie ona odpowiada za ustabilizowanie głowy oraz barków, a także prawidłowe wsparcie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Na współczesnym rynku znajdziemy modele, które różnią się wypełnieniem. Z uwagi na to, wyróżnia się poduszki naturalne, syntetyczne i piankowe.  Decydując się na wysokiej jakości produkty, warto uwzględnić ich twardość, wysokość i rozmiar, gdyż na rynku znajdziemy zarówno modele większe, np. 70×80, jak i mniejsze, do których zalicza się tzw. poduszka jasiek.

Nie da się zaprzeczyć, zarówno materace piankowe, jak i lateksowe posiadają wiele zalet, a także w korzystny sposób wpływają na jakość naszego snu. Pamiętajmy jednak, aby przy ich wyborze kierować się przede wszystkim osobistymi potrzebami i preferencjami.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Przeczytaj także: Materace przeciwodleżynowe – dla kogo i jak działają?