Wybór materaca nie jest prostym zadaniem. Jest jeszcze trudniejsze w momencie, gdy podłoże do snu musi być dopasowane do potrzeb i preferencji nie jednej, a dwóch osób. Spora różnica w wadze w przypadku par zdarza się stosunkowo często, a niestety jest znacznym utrudnieniem podczas zakupów. Jak się jednak okazuje, idealny wyrób istnieje, ale dla każdego będzie to nieco inny produkt.

Dwa różne materace? Nie ma takiej potrzeby!

Dorównanie oczekiwaniom i potrzebom dwóch różniących się od siebie osób to bardzo trudne i czasochłonne zadanie. Nie trzeba jednak decydować się na dwa różne materace, które są bardzo niepraktyczne i negatywnie wpływają na komfort wspólnego snu. Obecne technologie pozwalają na stworzenie podłoża dopasowującego się do wagi i kształtu ciała każdego użytkownika. Cechują się bardzo dobrze opracowaną elastycznością punktową, dzięki czemu zmiana pozycji partnera lub wcześniejsze wstawanie jest niemal nieodczuwalne. Wykorzystanie odpowiednich pianek lub sprężyn sprawia, że ciało nie zapada się. Ponadto, coraz częściej dostępne są produkty o kilku twardościach, dlatego użytkownicy mogą w praktyce testować, która opcja odpowiada im najbardziej i pozwala się wyspać zarówno jednej, jak i drugiej osobie.

Doskonały materac dla pary

Idealny materac dla pary? To możliwe!Związek to sztuka kompromisów, również w kwestii wyboru podłoża do snu. Nie oznacza to jednak, że jedna osoba ma w pełni poświęcić swoją wygodę na rzecz drugiej. Należy szukać tak długo, aż uda się znaleźć produkt, który gwarantuje komfort użytkowania zarówno Tobie, jak i Twojej drugiej połówce. Podczas zakupów należy zwracać szczególną uwagę na takie parametry, jak:

  • twardość,
  • rozmiar,
  • rodzaj wypełnienia,
  • dodatkowe właściwości, takie jak na przykład antyalergiczność.

Ciekawą propozycją, która pojawia się w ofercie coraz większej ilości sklepów stacjonarnych i internetowych jest materac naturalny 180×200, czyli produkt, który powstał na podstawie idei zrównoważonego rozwoju. W procesie jego produkcji wykorzystuje się takie komponenty, jak len, bawełna organiczna, kokos, lateks naturalny, czy oleje: rycynowy i sojowy. Wszystkie te surowce pochodzą z certyfikowanych upraw i zapewniają komfort wypoczynku na najwyższym poziomie. Inną, tak samo dobrą propozycją jest materac lateksowy 160×200, który ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, a ponadto charakteryzuje się niezwykłą elastycznością punktową i ponadprzeciętną odpornością na odkształcenia.

Strefy twardości dobrym rozwiązaniem dla pary

Coraz więcej producentów decyduje się na tworzenie wyrobów o zróżnicowanych twardościach. Minimum to dwie, natomiast niektórzy proponują nawet sześć możliwości! Taka budowa daje użytkownikom niesamowicie szeroki wachlarz możliwości. Para może dzięki temu do woli testować dostępne rozwiązania i wybrać to, które zapewnia im najwyższy poziom komfortu. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że zapewnia twardość na poziomie od małego, aż po bardzo duży! Każdy znajdzie coś dla siebie, a ryzyko nieodpowiedniego dobrania podłoża jest całkowicie zminimalizowane.

Proces poszukiwań i zakupu odpowiedniego materaca bywa bardzo praco- i czasochłonny, ale jest tego warty! Po znalezieniu produktu idealnego warto zaopatrzyć się również w ochraniacz na materac, który przedłuży jego trwałość i pozwoli cieszyć się wyrobem idealnym przez długie lata.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Przeczytaj także: Wybierz materac dla osoby z bólami kręgosłupa