Stres towarzyszy nam w życiu codziennym zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Nie ma się zatem co dziwić, że czujemy się zmęczeni – w końcu pozwala on na chwilową mobilizację organizmu do tzw. „walki lub ucieczki”. Na szczęście można sobie z tym poradzić na wiele sposobów, w tym poprzez odpowiednie odprężenie się. Wystarczy tylko znaleźć czynność, która pozwoli naszym myślom płynąć, a napięciu opuścić ciało. Oto 9 najczęstszych oraz sprawdzonych sposobów na relaks.

Medytacja

Z nadmiarem stresu i napięcia możemy walczyć przy pomocy medytacji. Pozwala to na odprężenie, wyciszenie umysły oraz pokonanie stres. Odznacza się prostymi technikami, które możemy wykonywać również poza domem. Przede wszystkim skupia się na wybraniu jednego słowa, które będziemy naszą mantrą. Kolejnym kim jest skoncentrowanie się na oddechu. Tego typu ćwiczenia powinny być kontynuowane przez 10-20 minut i powtarzane regularnie.

Spacer

Kiedy stres daje w kość, czyli najlepsze sposoby na odprężenie sięNie każdy z nas potrafi usiąść w jednym miejscu i koncentrować się. Alternatywą jest spacer w otoczeniu przyrody. Jak się okazuje, już po 20 minutach obniża się poziom kortyzolu, czyli hormony stresu! Jednak, aby było to możliwe, to postarajmy się być tu i teraz. Nasze myśli nie mogą ciągnąć nas ze sobą, zatem pozwólmy im przeminąć. Cieszymy się świeżym powietrzem bez smartfonu, który może być dodatkowym czynnikiem rozpraszającym.

Trening

Każdy z nas jest inny, więc nic dziwnego, że niektórym osobom w odstresowaniu się pomaga sport. Ciężki trening, np. na siłowni, skutecznie odciągnie nasze myśli od czynników stresujących oraz pozwoli pozbyć się zbędnego balastu emocjonalnego. Skupiamy się tutaj na technice, powtórzeniach oraz swoim ciele. Często skutkuje to utrata poczucia czasu oraz uwolnieniem dużej dozy endorfin, czyli hormonu szczęścia.

Aromaterapia

Jeśli po stresującym dniu nie chcemy wychodzić z domu, to możemy odstresować się na tysiące innych sposobów. Uwzględnia się tutaj także aromaterapię przy pomocy olejków eterycznych oraz świec czy wosków zapachowych. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych olejków eterycznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować je do swojego aktualnego stanu. Szczególnie poleca się olejek miętowy, pomarańczowy oraz lawendowy.

Realizowanie swoich pasji

Każdy z nas ma jakieś hobby lub pasję. W stresujące dni możemy to wykorzystać! Jak się okazuje, pozwala to na skupienie się na wszystkim, oprócz naszego czynnika stresującego. Tak naprawdę w pojęcie to można wpleść wszystko – zajęcia manualne, takie jak malowanie, gotowanie czy robienie na drutach, a także zajęcia sportowe, w tym spacery czy ciężkie treningi.

Domowe spa

Domowe spa to idealne rozwiązanie na wolny wieczoru po stresującym dni. Opiera się na czynnościach pielęgnujących nasze ciało, a więc łączy, przyjemne z pożytecznym. Zabiegi, takie jak peeling czy balsamowanie ciała wymagają szczególnej dokładności. Oznacza to, że nasze myśli skupiają się na wykonywanych przez nas czynnościach oraz otaczających aromatach. zadbajmy zatem, aby w czasie domowego spa w łazience nie zabrało nam ulubionych napoi, przekąsek, olejków aromatycznych i miękkich ręczników!

Komfortowe łóżko

Obecnie dużo mówi się o tym, jak ważny jest zdrowy sen oraz odpowiednio skomponowane łóżko. Nie ma się co dziwić – dzięki efektywnemu wysypianiu się nasz organizm jest w stanie prawidłowo się zregenerować pod kątem fizycznym i psychicznym. A co więcej – możemy w prawidłowy sposób funkcjonować w ciągu dnia! Warto jednak w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednio skomponowane łóżko. Oznacza to, że zarówno materac https://sennamaterace.pl/107-materace-80×200, jak i inne akcesoria sypialniane powinny być odpowiednio dopasowane do naszych osobistych potrzeb i preferencji. Jest to niezwykle ważne, gdyż na współczesnym rynku znajdziemy liczne produkt, które różnią się budową oraz właściwościami. Warto zatem dowiedzieć się więcej na temat produktów naturalnych, syntetycznych czy piankowych. W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na https://sennamaterace.pl/baza-wiedzy/197_materace-termoelastyczne-czym-sie-charakteryzuja materace termoelastyczne.

Oglądanie filmu/serialu lub czytania książki

Mamy dość aktualnych problemów i chcemy o nich zapomnieć, choć na chwilę? A może marzy nam się przeniesienie się od innego świata, gdzie to, co nas stresuje, nie istnieje? Odpowiedzią na te pytania będzie ciekawy film, serial lub książka. Pomogą one przenieść nam się do wykreowanej przez autora krainy, gdzie musimy zwrócić uwagę na zupełnie inne rzeczy. Pozwala to na oderwanie się od rzeczywistości, a po powrocie – racjonalne podejście do aktualnych problemów.

Przygotowanie ulubionego dania

Każdy z nas w ciężkie i trudne dni lubi zjeść coś dobrego. Ulubioną przekąskę lub danie możemy zarówno zamówić, jak i przygotować w kuchni. Druga opcja ma o wiele więcej zalet, gdyż dodatków daje nam zajęcia manualne, dzięki którym jesteśmy w stanie zapomnieć o aktualnych problemach. Co więcej, mamy tutaj połączenie, przyjemnego z pożytecznym! W końcu nie tylko się odstresujemy i odprężymy, ale także dobrze zjemy oraz zaoszczędzimy pieniądze na zamówieniu.

Odcięcie się od stresu jest ciężkie i właśnie dlatego warto zastanowić się, co nas relaksuje. Każdy z nas może spróbować wyżej wymienionych propozycji, gdyż są to uniwersalne sposoby na relaks. Pamiętajmy jednak, że dużo zależy od naszego idealnego podejścia oraz charakteru.