Wszyscy zasypiamy na swój własny sposób. Jednym przychodzi to z niezwykłą łatwością, inni potrzebują zdecydowanie więcej czasu, aby skutecznie zamknąć oczy. Jak przyspieszyć nasz proces zasypiania, gdy należy do tej drugiej grupy? Czy zatyczki do uszu mogą nam pomóc szybciej zasnąć i lepiej spać? Dowiedz się więcej na ten temat!

Co może zakłócać nasz sen?

Każdy z nas chciałby cieszyć się komfortowym, spokojnym wypoczynkiem. Okazuje się bowiem, że jakościowy sen wcale nie jest taki łatwy do osiągnięcia, jakby mogło nam się wydawać. Wynika to z tego, że istnieje wiele czynników, które nie dość, że oddziałują na jego jakość, to jeszcze go zakłócają. Na pewno zgodzimy się z tym, że jednym z takich aspektów jest temperatura, jaka panuje w nasze sypialni. Jeśli jest zbyt wysoka, jest nam niewygodnie, ponieważ nasze ciało się poci, próbując obniżyć temperaturę ciała. Nie umiemy znaleźć komfortowej pozycji, a nasza higiena snu znacząco spada. Równie niekorzystne jest dla nas zimno, które tak samo uniemożliwia nam zaśnięcie. Wtedy, zamiast się zrelaksować i odprężyć, rozpaczliwie próbujemy się ogrzać. Nieodpowiednia powierzchnia snu też może nam przeszkodzić w spokojnym wypoczynku. Zbyt twardy lub zbyt miękki materac nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla naszego kręgosłupa, przez co my doświadczamy bólu. Co więcej, nie potrafimy ułożyć się tak, aby nie czuć dyskomfortu. Obracamy się z boku na bok, co prowadzi do tego, że rano budzimy się niewyspani i zmęczeni. Coś, co może okazać się równie nieprzyjemne, to hałas. Głośne dźwięki powodują, że zaśnięcie staje się praktycznie niemożliwe. Ciągle słyszymy irytujące odgłosy, które nas wybudzają. Jeśli dobiegają one z pokoju innego domownika, zawsze możemy podejść i poprosić go, aby ściszył muzykę czy telewizor. Kiedy jednak źródło dźwięku jest poza naszym zasięgiem, mamy spory problem. Nie jesteśmy w stanie zareagować, ale brak reakcji wiąże się z tym, że jesteśmy zmuszeni na sen przy okropnym hałasie. Właśnie w takich wypadkach należy sięgnąć po zatyczki do uszu.

Czy warto korzystać z zatyczek do uszu?Jak działają zatyczki do uszu?

Zatyczki do uszu to przydatne dodatki, które mogą pomóc nam rozwiązać kłopot z zaśnięciem. Skutecznie tłumią one dźwięki z naszego otoczenia. Sprawdzą się zarówno wtedy, gdy przeszkadza nam chrapanie drugiej osoby, czy też odgłosy hałaśliwej ulicy zza okna. Ich specjalne wykonanie sprawia, że możemy je włożyć do uszu i pożegnać się z nieprzyjemnymi dźwiękami. Standardowe zatyczki tłumią dźwięki o wartości 15, 20 bądź 25 decybeli. Warto jednak mieć na uwadze to, że działają one w różny sposób. Niektóre z nich całkowicie niwelują hałas zewsząd, inne chronią przed nagłymi, silnymi dźwiękami, a jeszcze inne filtrują różne odgłosy. Należy zatem zadbać o to, aby prawidłowo dopasować rodzaj zatyczek do naszych potrzeb. Powinniśmy również zapoznać się z tym, z jakiego materiału wykonuje się zatyczki do uszu. Najpopularniejsze rodzaje, jakie możemy spotkać na rynku, to przede wszystkim pianka, wosk oraz silikon. Najbardziej ekonomiczne z nich to piankowe zatyczki, które są miękkie, co czyni je wygodnymi w użyciu. Z drugiej strony, bardzo szybko się brudzą, trzeba je więc często wymieniać. Ci, którzy szukają alternatywy dla piankowych produktów, powinni wypróbować silikonowe zatyczki, które są o wiele solidniejsze. Jeśli jednak zależy nam na uniwersalnym wyborze, postawmy na zatyczki z wosku.

Dla kogo zatyczki do uszu?

Zatyczki do uszu może używać każdy. Jeśli doświadczamy sytuacji, w której dźwięki z zewnątrz regularnie uniemożliwiają nam zaśnięcie, okażą się prawdziwą deską ratunku. Możemy je używać też od czasu do czasu – tak właśnie stosują je osoby, które nocują w hotelach. Mogą użyć zatyczek, aby szybko zasnąć w nowym miejscu. Ten produkt sprawdzi się również podczas podróży – dzięki nim możemy bez problemu odprężyć się nawet w zatłoczonym samolocie czy autobusie. Zatyczki mogą bardzo pomóc tym, którzy cierpią na bezsenność, jako że ich sen jest zazwyczaj płytki i przerywany. Zatyczki uchronią ich przed niepotrzebnym budzeniem się. Co ciekawe, niektórzy używają tego produktu nie tylko do spania – zatyczki służą im też podczas nauki, aby lepiej się skoncentrować. Będą przydatne szczególnie w hałaśliwej klasie czy kawiarni, w której mieliśmy zamiar się pouczyć, ale nieprzyjemne dźwięki nam to uniemożliwiają.

Czy spanie w zatyczkach do uszu jest bezpieczne?

Nie można ukryć, że zatyczki do uszu są przydatnym elementem. Mogą przydać się w wielu różnych okolicznościach, dzięki czemu na pewno nie pożałujemy ich zakupu. Przed tym jednak niż zdecydujemy się na zainwestowanie w nie, możemy zastanawiać się, czy używanie ich nie ma żadnych skutków ubocznych. Okazuje się, że są to błędne obawy. Zatyczki nie niszczą naszego słuchu ani nie wywołują innych nieprzyjemnych dolegliwości. Oczywiście, wszystko to pod warunkiem, że dbamy o higienę i regularnie je czyścimy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ inaczej możemy nabawić się infekcji. Aby tego uniknąć, powinniśmy systematycznie czyścić powierzchnię zatyczek i w razie potrzeby je wymieniać. Możemy też zainwestować w krople do uszu, które pomogą nam usunąć woskowinę czy inne bakterie.

Jak jeszcze poprawić jakość naszego snu?

Zatyczki do uszu to świetna rzecz, lecz trzeba pamiętać o tym, że jeśli chcemy zapewnić sobie naprawdę komfortowy wypoczynek, powinniśmy zadbać też o powierzchnię, na której śpimy. Okazuje się bowiem, że to źle dopasowany materac wywołuje najgorsze konsekwencje związane z naszym snem czy też kręgosłupem. Zróbmy wszystko, aby tego uniknąć – przed zakupem nowego materaca dowiedzmy się więcej na temat poszczególnych produktów i zastanówmy się, który z nich będzie dla nas najlepszy. Uwzględnijmy wszelkie niezbędne aspekty jak nasza waga czy preferencje. Wiele przydatnych informacji i opisów różnych właściwości znajdziemy na stronie https://abcsnu.pl/ oraz http://idealny-materac.pl/. Po dokładnym przyjrzeniu się sprawie możemy się przekonać, że najlepszy komfort zapewni nam na przykład materac kieszeniowy. Najlepsze modele z tego rodzaju posiada strona https://hilding.pl/kategoria/materace-kieszeniowe/.

Trudności z zasypianiem mogą być niezwykle uciążliwe, zwłaszcza gdy wiemy, że następnego dnia musimy być wypoczęci i pełni energii. Na szczęście istnieją dodatki, które mogą nam pomóc w szybszym zaśnięciu – zatyczki do uszu sprawią, że wszelkie irytujące dźwięki znikną, a my będziemy mogli się w końcu zrelaksować.

Materiał partnera abcsnu.pl