W dzisiejszych czasach coraz łatwiej spotkać osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Problem ten dotyczy zarówno dzieci, które wolą spędzać czas np. przed telefonem, jak i nastolatków, którzy uczą się w pozycji siedzącej. W życiu dorosłym także spotykamy się z tym problemem, gdyż sporo osób pracuje w biurze. A czy oddziałuje to na zdrowie?

Z czym wiąże się siedzący tryb życia?

Siedzący tryb życia to nic innego, niewystarczająca aktywność ruchowa, której przyczyną jest styl życia lub wykonywana przez nas prawda. Niezaprzeczalnie, znacząco podwyższa ryzyko wystąpienia wielu chorób, w tym:

  • chorób serca,
  • cukrzycy typu 2,
  • nowotworów.

Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej prowadzi do nadwagi, która jest prekursorem licznych chorób cywilizacyjnych i nie tylko. Ponadto możemy zacząć odczuwać dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa. Na szczęście można zapobiec tym wszystkim negatywnym skutkom – wystarczy tylko postawić na sport!

Dlaczego warto regularnie uprawiać sport? 

Jak siedzący tryb życia wpływa na nasze zdrowie?Sport to zdrowie – chyba każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, przez natłok obowiązków związanych z pracą i domem, zwyczajnie brakuje nam na niego czasu. Z uwagi na to, zamiast wybierać bierny odpoczynek, jak np. oglądanie telewizji, można postawić na aktywny wypoczynek! Może to być spacer, jazda rowerem, jazda konna czy pływanie. Niezależnie od formy, warto regularnie uprawiać sport, gdyż:

  • poprawia nastrój i zwiększa zdolność uczenia się,
  • zwiększa sprawność ciała oraz umysłu,
  • redukuje stres i poprawia pracę licznych układów.

Czy sen może poprawić kondycję naszego organizmu?

Często zapominamy o tym, jak dużą rolę w naszym życiu pełni zdrowy i spokojny sen. Jak się okazuje, pozwala on na właściwą regenerację ciała – zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Oznacza to, że wpływa na mięśnie, kondycję, pamięć oraz funkcjonowanie wielu układów w organizmie. Do nich zalicza się m.in. układ krwionośny, pokarmowy czy nerwowy. Jednak, aby móc się komfortowo wyspać, należy przede wszystkim odpowiednio skomponować łóżko, czyli wyposażyć je w materac do spania. Jest to produkt, który poprzez unikalną budowę oraz wyjątkowe właściwości, jest w stanie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. W ten sposób gwarantuje najlepsze warunki do wypoczywania!

Sen i sport to jedne z dwóch kwestii, które mogą w znaczący sposób wpłynąć właściwe funkcjonowanie organizmu, a nawet stan zdrowia. Z uwagi na to, warto już dziś zadbać o codzienną aktywność oraz efektywny wypoczynek.

Podziękowania za współpracę przy pisaniu artykułu dla Cheval – Sklep Jeździecki

Przeczytaj także: