Materac, na jakim śpi dziecko od swoich pierwszych dni życia jest sprawą najwyższej wagi. Każdy rodzic chce, aby rozwój jego pociechy przebiegał w sposób zdrowy i niezakłócony. Właśnie dlatego marka Hilding proponuje wybór jednego z jej specjalnie dedykowanych materaców dla dzieci. Model Dobranocka jest propozycją dla tych rodziców, którzy chcą od początku życia dziecka zagwarantować mu najlepszy możliwy komfort wypoczynku i optymalne warunki do rozwoju. Dlaczego dbałość o dobór odpowiedniego materaca dla Twojego dziecka jest tak istotny? W znacznej mierze to właśnie od niego będzie zależeć kondycja kręgosłupa dziecka — nawet, gdy będzie już starsze. Wady postawy zostały zostały uznane za możliwe do wyeliminowania już od początku życia dziecka, jeżeli zostanie dobrane dla niego odpowiednie środowisko podczas snu. Zależy Ci, aby zapewnić dziecku nie tylko zdrowy i spokojny sen, dzięki któremu jego rozwój będzie przebiegał w sposób prawidłowy? Model Dobranocka będzie do tego idealny!

Wkład materaca został wypełniony super nowoczesną pianką typu Flexifoam, będącą opatentowaną przez inżynierów marki Hilding. Dzięki swoim niesamowitym właściwościom, całkowicie zastąpiła użycie standardowej pianki poliuretanowej. Charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością i odpowiednim poziomem plastyczności. Model Dobranocka został dodatkowo nacięty w specjalny sposób. Ułatwiło to zachowanie optymalnej wentylacji wewnątrz materaca. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pomaga zapewnić dziecku spokojny i komfortowy sen. Co więcej, poprzez zachowanie właściwego poziomu wentylacji, zapobiega to rozwojowi szkodliwych dla zdrowia środowisk mikroorganizmów, takich jak grzyby, kurz i roztocza. Dzięki temu masz pewność, że od pierwszych dni swojego życia, Twoje dziecko nie będzie narażone na działanie szkodliwych alergenów.

Hilding Dobranocka - materac dziecięcyModel Dobranocka marki Hilding charakteryzuje się średnim poziomem twardości . Można go również używać obustronnie. Pamiętaj, że regularne obracanie materaca jest kluczem do zachowania wysokiego poziomu higieny snu — tak ważnej w przypadku maluszków. Wykorzystana do stworzenia tego materaca wysokoelastyczna pianka Flexifoam nawiązuje idealną współpracę z delikatnym ciałem ruchliwego dziecka. Zapewnia mu znakomite podparcie, więc ryzyko, że obudzi się z powodu uczucia dyskomfortu lub ucisku podczas snu jest praktycznie całkowicie usunięte.

Marka Hilding została w tym modelu wyróżniona niezwykle istotną pozytywną opinią, którą wystawił Instytut Matki i Dziecka (nr Op-4850-51, ważną do 15.05.2022 r.), co znaczy, że jest on doskonale przystosowany do tego, by odpowiednio służyć maluszkom. Dobranocka została więc uznana za spełniająca wszelkie niezwykle rygorystyczne standardy higieny, a także wszelkie normy bezpieczeństwa, mające zapewnić zdrowy i spokojny sen dziecka. Wszystko dla jego dobra!

Ten materac został wyposażony w specjalnie dobrany do jego zadań pokrowiec Lotus, który został opracowany z myślą o najmłodszych. Posiada właściwości antyalergiczne i pikowany wzór. Jest całkowicie wolny od wybielaczy i innych szkodliwych związków chemicznych. Nie przepuszcza wody i innych substancji, jest więc w pełni bezpieczny dla maluchów. Można go w łatwy sposób ściągnąć z materaca, odświeżyć i wyprać w pralce — w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

Wkład materaca został objęty pięcioletnią gwarancją jakości marki Hilding.

Przeczytaj także: Chrapanie – tylko uciążliwy czy również groźny problem?