Wymiana materaca bądź też zakup nowego często może przyprawić o ból głowy. Zwłaszcza, gdy nie wiadomo, jaką twardość materaca dobrać. Z początku wydaje się to trudne i ciężkie do zrozumienia, ale ten artykuł wyjaśni, jak prawidłowo wybrać twardość materaca oraz jakie materace Hilding są warte uwagi.

Twardość materaca – jak ją ustalić?

Niewątpliwe jest, że twardość materaca wpływa na jakość naszego snu. To właśnie na nią zwraca się największą uwagę przy wyborze materaca, ponieważ odpowiada za prawidłowe podparcie kręgosłupa, umożliwiając mu tym samym zachowanie fizjologicznych krzywizn. Zbyt miękki lub zbyt twardy materac nie spełnia prawidłowo swojej roli, przyczyniając się tym samym pośrednio do powstawania wad postawy oraz schorzeń kręgosłupa. Ważne jest, aby przy wyborze twardości uwzględnić swoją wagę. To właśnie z uwagi na nią materace zostały podzielone na cztery kategorie:

  • H1 – materac miękki, przeznaczony dla osób ważących poniżej 60 kg,
  • H2 – materac średni, przeznaczony dla osób ważących 60-80 kg,
  • H3 – materac twardy, przeznaczony dla osób ważących 80-100 kg,
  • H4 – materac twardy, przeznaczony dla osób ważących powyżej 100 kg.

Przy wyborze twardości zwraca się również uwagę na wzrost oraz indywidualne preferencje użytkowników.

Czym wyróżnia się Senna materace?

Senna Materace dystrybutorem materacy od Hilding AndersDo jednych z polskich firm zajmujących się dystrybucją materacy należy Senna Materace. Firma ta za cel postawiła sobie zaoferowanie swoim klientom materacy wysokiej jakości, w jak najbardziej przystępnych cenach. Pracujący tam ludzie posiadają znaczne doświadczenie oraz świadomość wpływu materacy na sen człowieka, dzięki czemu są w stanie udzielić profesjonalnych porad oraz zaproponować konkretny model od renomowanego producenta Hilding Anders. Materace Hilding dostępne w salonach Senna Materace oraz na stronie internetowej sennamaterace.pl, w odpowiedni sposób podpierają kręgosłup użytkownika, zapewniając mu zdrowy i niezwykle komfortowy sen. Zamawiając materac w Senna Materace klient ma gwarancję darmowej dostawy na terenie całego kraju oraz w razie pomyłki – 30 dni na zwrot.

Materace Hilding z oferty Senna materace

W ofercie Senna Materace znajdują się liczne modele materacy Hilding. Podzielić je można ze względu na twardość, ponieważ do jednych z najtwardszych materacy należy Hilding Foxtrot. Ciekawą opcją jest zakup materaca charakteryzującego się dwoma poziomami twardości. Oznacza to, że w zależności od potrzeby materac można odwrócić na stronę bardziej miękką lub bardziej twardą. Do takich modeli należą chociażby Hilding Modern czy Hilding Conga. Jeśli nadal mamy wątpliwości, jaka twardość będzie najlepsza, to za pośrednictwem czatu na stronie internetowej lub telefonu komórkowego można porozmawiać z konsultantem.

Twardość materaca jest ważnym aspektem, który powinno się brać pod uwagę w czasie wyboru materaca. W znaczący sposób wpływa on na odczuwalny komfort oraz stan kręgosłupa. Wybierając odpowiednia twardość należy jednak brać również pod uwagę indywidualne preferencje.