Zmagasz się po wstaniu z łóżka dolegliwościami bólowymi? Warto przyjrzeć się temu, z jakiej poduszki korzystamy. Dzisiaj przybliżymy właśnie kwestie związane z tego typu produktami i podpowiemy, który najlepiej wybrać.

Poduszka profilowana – remedium na ból

Czym odróżnia się poduszka profilowana od klasycznego tego typu produktu? Przede wszystkim, pierwsze wskazane wyroby posiadają charakterystyczny kształt, który ma wspierać nas w walce z dolegliwościami bólowymi. Posiadają one wypełnienie, które jest w stanie reagować np. na temperaturę naszego ciała, co oznacza, że każdy z nas otrzymuje indywidualne wsparcie. Co jednak powinniśmy brać pod uwagę, kiedy poszukujemy wyrobów dostosowanych do naszych potrzeb? Między innymi, istotną rolę odgrywa pozycja, w jakiej śpimy: inne modele powinny wybierać osoby śpiące na plecach, inny na boku, a jeszcze inny ci z nas, którzy w czasie nocnego wypoczynku leżą na brzuchu. Ważną kwestią są  właściwości antyalergiczne, szczególnie jeśli często musimy mierzyć się z takimi niechcianymi dolegliwościami, jak między innymi katar, kaszel, łzawienie oczu, czy zmiany skórne. Oczywiście, bardzo istotne jest też, aby brać pod uwagę to, co dokładnie nam doskwiera.

Najlepsze modele!

Poduszka profilowana - ulga w bólu szyi i barków!Na rynku znaleźć możemy szeroką gamę różnego rodzaju wyrobów, które sprawdzą się naprawdę świetnie. Pod uwagę powinniśmy wziąć między innymi model Hilding Visco Balance. Wypełniona została ona pianką termoelastyczną, która reaguje na temperaturę ciała, dostosowując się do kształtu naszej szyi. Polecana jest ona przede wszystkim dla tych osób, które lubią spać na plecach lub na boku. Warto jest wspomnieć, że jej wnętrze zostało w specjalny sposób ponacinane, co gwarantuje świetną wentylację, która pomaga nam zachować wysoką higienę w łóżku. Koniecznie też wspomnijmy, że robiąc zakupy, które mają poprawić jakość naszego wypoczynku. Świetnie sprawdzić może się też kołdra satynowa, którą zwłaszcza poleca się na gorące dni. Do tego stelaże, które też dzielą się na różne kategorie. Jeśli przykładowo śpimy z naszą druga połówką to idealnie nadadzą się stelaże dwuosobowe, które zapewnią nam odpowiednie podparcie.

Po czym poznać, że śpimy na złej poduszce?

Skutki spania na źle dobranej poduszce jesteśmy w stanie odczuć bardzo szybko. Po czym poznać, że czas ją wymienić na nową, o bardziej ergonomicznym kształcie, który dopasowany jest do naszych potrzeb? Wśród najbardziej charakterystycznych objawów wskażmy, chociażby:

  • pojawienie się bólu oraz drętwienia szyi,
  • wystąpienie bólów głowy,
  • problemy z zasypianiem oraz nocne pobudki.

Oczywiście długotrwałe spanie na złej poduszce może doprowadzić do różnego rodzaju chorób, z którymi walka może trwać naprawdę długo.

Pamiętajmy, że koniecznie powinniśmy dbać o nasze zdrowie. Możemy to robić właśnie, chociażby przez zagwarantowanie sobie komfortowego snu.

Przeczytaj także: Czym są materace dwustronne i kto powinien zdecydować się na zakup takiego materaca do sypialni?