Jak wiadomo, alergicy powinni zwracać szczególną uwagę na dobór tekstyliów sypialnianych. W łóżku spędza się średnio około ośmiu godzin na dobę – warto więc zadbać o to, aby był to czas spędzony możliwie jak najlepiej. Odpowiednia kołdra, dopasowana do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika, może mieć ogromny wpływ na poziom komfortu odczuwany podczas nocnego wypoczynku.

Jakie cechy powinna mieć kołdra dla alergika?

Osoby wrażliwe na wszelkiego rodzaju alergeny mają w kwestii artykułów sypialnianych nieco bardziej ograniczony wybór niż inni. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, iż produkty stworzone z myślą o nich mają gorszą jakość – dzięki starannemu dobraniu materiałów, gwarantują odpowiedni komfort termiczny i przyjemny efekt otulenia. Na co więc należy zwracać szczególną uwagę podczas poszukiwania kołdry dla alergika?

  • Wypełnienie. Choć wiele mówi się o tym, iż to naturalne wypełnienie z puchu lub pierza jest najlepszym możliwym wyborem, w przypadku alergików kwestia ta wygląda nieco inaczej. Dla takich osób najlepsze są syntetyczne wypełnienia, na przykład z silikonowanego włókna poliestrowego. Wnętrze tego typu jest przewiewne, dzięki czemu nie gromadzą się w nim roztocza i grzyby.
  • Poszwa. Szalenie istotne jest to, by wybrana kołdra składała się z poszwy wykonanej z miłego w dotyku i odpornego na ścieranie materiału. Struktura tego typu gwarantuje, że łóżko będzie miejscem wolnym od szkodliwych mikroorganizmów, a ponadto minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień na skórze.
  • Sposób prania. Alergicy powinni zwiększać częstotliwość prania swojej kołdry – dzięki temu mogą mieć pewność, że sypiają w bezpiecznym i czystym środowisku. Ważne jest więc to, aby istniała możliwość prania wyrobu w warunkach domowych. W tej kwestii wyroby syntetyczne również wypadają znacznie lepiej.
  • Certyfikaty. Rynek sypialniany stale się rozwija. Z tego też powodu coraz więcej wyrobów jest przebadanych przez specjalistów pod kątem właściwości, które obiecuje producent. Alergicy powinni zwracać szczególną uwagę na tego typu wyróżnienia – potwierdzenie od osób doświadczonych w tej kwestii daje stuprocentową pewność co do bezpieczeństwa wyrobu.

Najbezpieczniejszy wybór dla alergika

Kołdry dla alergików - jakie wybrać?Wydaje Ci się, że to niemożliwe, by jeden produkt spełnił wszystkie powyższe warunki, a w dodatku przyjemnie otulał i zapewniał komfort termiczny bez względu na porę roku? Nic bardziej mylnego! Doskonałym wyborem dla alergika są kołdry AMZ, które już od trzydziestu lat zachwycają użytkowników swoimi niesamowitymi właściwościami. Zyskały wielu zwolenników dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i starannie wyselekcjonowanym materiałom najwyższej jakości. Nie trzeba martwić się również o trwałość kołdry – produkty AMZ są objęte gwarancją, a komponenty, z których zostały wykonane są niesamowicie wytrzymałe i przystosowane do prania w pralce.

Kołdra dla osoby wrażliwej na alergeny – letnia, zimowa, czy całoroczna?

Kołdry są dostępne w kilku różnych wersjach – wśród nich wyróżnia się opcje przeznaczone na konkretną porę roku, jak również takie, których zadaniem jest spełnianie swojej funkcji przez cały rok. Którą opcję wybrać? To zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji użytkownika. Całoroczny wyrób jest tańszym rozwiązaniem, idealnym dla osób, które nie mają przestrzeni na to, by przechowywać nieużywaną w danym sezonie kołdrę. Nie zapewnia jednak tak dużego komfortu termicznego, jak kołdry stworzone z myślą o konkretnych temperaturach.

Jak widać, nie tylko materac jest ważnym elementem wyposażenia łóżka. Kołdry również odgrywają szalenie istotną rolę, szczególnie dla alergików. Jeśli więc zależy Ci na tym, by podnieść komfort snu i zadbać o czyste i bezpieczne środowisko – odwiedź Sleeping House i wybierz model idealny dla siebie.

Przeczytaj także: Stelaż pod materac i konsekwencje jego złego doboru