Zależy Ci, by twój materac do spania był nie tylko wygodny, ale posiadał też właściwości prozdrowotne? Poznaj produkty, które idealnie sprawdzą się w tej roli.

Czym są wyroby medyczne?

Materace ze statusem wyrobu medycznego to produkty odznaczające się najwyższą jakością. Sprawdzą się one idealnie w profilaktyce wad postawy, walce z bólem oraz w czasie rehabilitacji po zabiegach, kontuzjach czy innego rodzaju urazach. Nadadzą się też w przypadku osób, które uprawiają dużo sportu i prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Tego typu produkty pomagają rozluźnić się i zregenerować mięśnie. Materace prozdrowotne wykonuje się z dobrych jakościowo i odpowiednio dobranych materiałów, by mieć pewność, że są one w pełni bezpieczne dla zdrowia użytkowników. Ich zadaniem jest amortyzować i wspierać kręgosłup, podpierać całą sylwetkę oraz pomagać w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas snu. Materace ze statusem wyrobu medycznego są wolne od grzybów, bakterii, roztoczy, kurzu czy alergenów. To produkty całkowicie bezpieczne, którym możesz w pełni zaufać.

Jakość potwierdzona certyfikatami

Najlepsze materace ze statusem wyrobu medycznegoPierwszy materac wart uwagi to Hilding Salsa. Jest to produkt, który sprawdzi się u osób aktywnych oraz tych cierpiących na ból kręgosłupa. Materac został skonstruowany z pianki Flexifoam, która zapewni odpowiednią sztywność i wsparcie sylwetki. Budowa wkładu pozwala na świetny rozkład punktów nacisku ciała na całą powierzchnię materaca. Ponadto, do konstrukcji wierzchniej warstwy Hilding Salsa użyto termoelastycznej pianki Visco, która daje poczucie niesamowitego komfortu, miękkości i otulenia. Potrafi reagować na temperaturę ciała i dopasowywać się do jego kształtu, co odpręży zmęczone po całym dniu mięśnie i zniweluje napięcie. Hilding Salsa został odznaczony certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że do jego produkcji nie użyto materiałów niebezpiecznych dla twojego zdrowia. Ponadto, uzyskał też certyfikat jakości AEH. Produkt przeszedł przez wiele badań i restrykcyjnych testów, by sprawdzić jego ergonomię, higienę, klimat oraz trwałość.

Prozdrowotne korzyści

Materace do spania, które niosą ze sobą prozdrowotne korzyści to świetne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z bólem kręgosłupa. Hilding Rumba to materac zbudowany z dwóch rodzajów pianek. Pierwsza to wysoce elastyczna pianka Velvet Touch, której celem jest zabezpieczenie ciała przed zapadnięciem się w głąb materaca.  Druga pianka – Visco, reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do ułożenia sylwetki. Materac ma za zadanie zmniejszyć napięcie mięśni i zregenerować je. Dodatkowo, Hilding Rumba to produkt o właściwościach przeciwodleżynowych. Stabilizuje pracę kręgosłupa i zapewnia więcej niezależnych punktów podparcia. Materac przeszedł wiele testów i badań, by zasłużyć na miano wyrobu medycznego.

Materace do spania, które oprócz komfortu, zapewniają szereg prozdrowotnych korzyści. To produkty, którym możesz w pełni zaufać i cieszyć się z ich cennych właściwości.

Przeczytaj także: Mówienie, chrapanie, zgrzytanie zębami – co robimy podczas snu?