W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma świadomość tego, że na sen przeznaczamy aż ⅓ swojego życia. Z uwagi na to, warto już dziś zainwestować w wysokiej jakości materace do spania, które korzystnie wpływają na jakość oraz długość naszego wypoczynku. Jednak, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? 

Po pierwsze – właściwości antyalergiczne

Materace do spania powinny być przede wszystkim antyalergiczne, gdyż w naszym społeczeństwie coraz częściej diagnozuje się alergię oraz astmę. Z uwagi na to, producenci stosują materiały, które są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia oraz są hipoalergiczne. Co więcej, wykorzystuje się różnego rodzaju pianki lub technologie, które dodatkowo zapobiegają gromadzeniu się mikroorganizmów, szkodach dla naszego zdrowia, a także ograniczają ich rozwój. Warto również zaznaczyć, że materace antyalergiczne skutecznie odprowadzają wilgoć i zgromadzone wewnątrz ciepło.

Po drugie – twardość

Na co zwrócić uwagę wybierając materac? Postaw na wysokiej jakości produkty od lokalnych sprzedawców!Współczesne materace do spania są w stanie zaoferować na różnego rodzaju komfort oraz gwarantują prawidłowe wsparcie kręgosłupa. Po części za obie te kwestie odpowiedzialna jest twardość, czyli subiektywne odczucie, które jest ustalane na podstawie wagi użytkownika oraz osobistych preferencji. Produkty dostępne w wielu miejscowościach, takich jak Knurów są oznaczone w następujący sposób:

  • H1, czyli materace miękkie – dla osób ważących mniej niż 60 kg,
  • H2, czyli materace średnio twarde – dla osób ważących 60-80 kg,
  • H3, czyli materace twarde – dla osób ważących 80-100 kg,
  • H4, czyli materace bardzo twarde – dla osób ważących powyżej 100 kg.

Uwzględnienie twardości jest niezwykle ważne, gdyż zarówno zbyt miękki, jak i twardy model uniemożliwia właściwe ułożenie kręgosłupa, tym samym przyczyniając się do rozwijania wad postawy oraz schorzeń.

Po trzecie – rodzaj materaca

Będzin w swojej ofercie ma różnego rodzaju podłoża do spania, z czego każdy z nich jest dedykowany konkretnym osobom. Warto zauważyć, że przede wszystkim:

  • materace piankowe są zalecane dzieciom,
  • materace sprężynowe są zalecane dla par,
  • materace ortopedyczne są zalecane dla osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa.

Warto jednak zauważyć, że poszczególne modele wyróżniają się licznymi cechami oraz właściwościami, przez co każdy z nas może wyposażyć w nie swoją sypialnię.

Decydując się na wysokiej jakości materace do spania, warto w pierwszej kolejności postawić na osobiste potrzeby i preferencje użytkownika. Dzięki temu mamy pewność, że wybrany przez nas model będzie we właściwy sposób pełnił, swoją rolę, czyli zapewniał nam spokojny sen.

Przeczytaj także: Co oznacza określenie „dobry materac”?