Człowiek średnio przesypia ⅓ doby. Czas ten powinien być spędzony w jak najbardziej komfortowych warunkach, dlatego warto zwrócić uwagę na rodzaj wybranego podłoża do spania. Jego twardość odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu nie tylko komfortowego, ale także i zdrowego oraz efektywnego snu. Pod względem twardości materace dzieli się na trzy kategorie – miękkie, średnio twarde i twarde. Dla kogo jest materac miękki? 

Czym jest materac miękki?

Materace do spania to niezbędny element każdej sypialni. Dzięki niemu człowiek może odpowiednio się wyspać i mieć siły na podejmowanie nowych wyzwań w ciągu dnia. Jednak materac materacowi nie równy, zwłaszcza pod względem twardości. Wyróżnia się trzy kategorie materacy – miękkie, średnio twarde i twarde, a o tym wszystkim decyduje rodzaj zastosowanego wkładu. Do wyjątkowych modeli zaliczają się materace miękkie, które dedykowane są przede wszystkim osobom o drobnej sylwetce i niewielkiej masie ciała (poniżej 60 kg). Ich stopień twardości klasyfikuje się jako H1, czyli najbardziej miękki z możliwych. Nie można jednak zapomnieć, że uczucie twardości to przede wszystkim subiektywna ocena każdego użytkownika, przez co materac miękki dla każdego może oznaczać coś innego. Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że materace miękkie przeszły szereg badań oraz testerów, które zakwalifikowały go do tej kategorii. Posiadają odpowiednią elastyczność oraz w prawidłowy sposób podpierają kręgosłup osób lekkich. Wszystko materace miękkie mają również indywidualne cechy wynikające z zastosowania innego wkładu. Czym zatem charakteryzują się materace miękkie od renomowanego producenta Hilding Anders?

Materace miękkie, czyli jakie?

Materace miękkie - dla kogo to dobry wybór?W ofercie Hilding Anders zawsze znajdzie się materac, który będzie odpowiadał potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Nic zatem dziwnego, że dostępnych jest tak wiele materacy miękkich. Każdy z nich posiada indywidualne cechy oraz zastosowanie. Wśród nich wyróżnić można materace nawierzchnię, czyli kilkucentymetrowe maty składające się z innowacyjnej pianki. Dzięki niej użytkownik może komfortowo wyspać się na wersalce, starym materacu lub łóżku hotelowym, ponieważ unikalna cechą tego rodzaju materacy jest odpowiednie dopasowywanie podłoża do potrzeb użytkownika. Takim materacem jest między innymi Hilding Alt. Natomiast z materacy piankowych, które w całości składają się z wyprodukowanej przy pomocy najnowocześniejszych technologii pianki jest Hilding Rumba. Jest to materac miękki z uwagi na zastosowany rodzaj pianek, w tym niezwykle komfortową i dopasowującą się do kształtu ciała piankę termoelastyczną Visco. Materacem miękkim może być także Hilding Makarena, zaliczający się jako materac sprężynowy. Oprócz wkładu zbudowanego na bazie sprężyn Multipocket, które zostały umieszczone w osobnych woreczkach materiałowych, posiada on piankę termoelastyczną Visco, gwarantujących idealne dopasowanie do ciała oraz wrażenie otulenia. Materace miękkie od Hilding Anders idealnie sprawdzą się nie tylko u osób lekkich, ale także preferujących twardsze podłoże.

Komfortowy sen zależy przede wszystkim od prawidłowo dobranej twardości materaca. Dla osób lekkich, ważących mniej niż 60 kg polecane są materace miękkie. W odpowiedni sposób dostosowują się do ich kręgosłupa i zapewnią mu stabilne podparcie przez całą noc. Również materace miękkie sprawdzą się u osób, które preferują miękkie podłoże do spania.

Przeczytaj także: Czym grozi spanie na źle dobranym lub starym materacu?