Bezpieczeństwo i komfort – to zdecydowanie dwie najważniejsze cechy, którymi powinien się wyróżniać materac dla dziecka. Warto na to zwrócić uwagę szczególnie w pierwszych miesiącach życia, ponieważ prawidłowy rozwój układu kostno-mięśniowego oraz wykształcenie umiejętności poznawczych zależy w dużej mierze od zdrowego i wygodnego snu. Na późniejszych etapach życia nocny wypoczynek również jest bardzo ważny, ponieważ regeneruje mięśnie i wpływa na koncentrację.

Idealny wybór dla dorastającego dziecka

Dorastające dzieci to wbrew pozorom bardzo wymagający klienci. Należy odpowiednio zadbać o ich potrzeby i wygodę, ponieważ każdego dnia stają przed nowymi wyzwaniami, na które muszą być gotowi. Wielogodzinne posiedzenia w szkole, sporo czasu spędzonego aktywnie w towarzystwie rówieśników… Aby mieć siłę i chęci do tego wszystkiego, trzeba się wysypiać! Hilding Funky to model stworzony z myślą o potrzebach dzieci w każdym wieku. Przyciąga wzrok ze względu na swój trwały i solidny materiał pokryty ciekawym, młodzieżowym nadrukiem, który wspaniale dopełni wystrój każdego młodzieżowego pokoju. Największą zaletą tego produktu jest odwracalność – w jego wnętrzu znajduje się poliuretanowa pianka FlexiFoam o dwóch różnych twardościach! Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko może testować różne poziomy komfortu i wybrać ten, który jest odpowiedni. Wszystkie materiały zastosowane w produkcji materaca są bezpieczne dla zdrowia pociechy, ponieważ nie wywołują alergii.

Jakie materace dla dziecka będą dobrym wyborem?Bezpieczny i spokojny sen

Rodzice często mają problem ze snem ze względu na to, że martwią się o komfort i bezpieczeństwo swojego maluszka. Aby tego uniknąć należy wybrać materac, który jest nie tylko wygodny, ale również przemyślany. Hilding Safety Smyk jest wyprofilowany w taki sposób, aby ryzyko wypadnięcia dziecka podczas snu poza łóżeczkiem było jak najmniejsze. Boki są wyższe niż reszta powierzchni, a cała konstrukcja przyjmuje kształt łódeczki wypełnionej połączeniem pianki poliuretanowej i wysokoelastycznej. Wyrób dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa pociechy i reaguje na zmianę pozycji w nocy. To wszystko dzięki temu, że jest sprężysty, elastyczny i odporny na odkształcenia. Uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co oznacza, że wszystkie rygorystyczne standardy higieny zostały spełnione.

Mata kokosowa w materacu dla dziecka – jaką spełnia funkcję?

W modelu Hilding Kołysanka jedną warstwę stanowi mata kokosowa. Może to być dla niektórych zaskakujące, ponieważ jest to materiał, z którego korzysta się głównie w celu utwardzenia podłoża do snu. Kokos ma jednak jeszcze jedną bardzo ważną funkcję – doskonale przepuszcza powietrze i chroni materac przed rozwojem roztoczy i mikroorganizmów. To właśnie ten surowiec sprawia, że sen jest zdrowszy i bardziej higieniczny. Pomaga w tym odporny na zabrudzenia pokrowiec, który jest bardzo delikatny i nie podrażnia wrażliwej skóry pociechy. Warstwą izolacyjną jest w tym przypadku innowacyjna i elastyczna pianka poliuretanowa FlexiFoam, która przystosowuje się do indywidualnego kształtu ciała i gwarantuje wygodę na całą noc.

Zdrowy i komfortowy sen jest ważny w każdym wieku. Pozwala na regenerację mięśni oraz mózgu, co z kolei prowadzi do przyjemnych i aktywnych dni pełnych dobrego humoru i motywacji.

Przeczytaj także: Biały szum – dlaczego pomaga nam zasnąć?