Materac piankowy Hilding Rumba posiada certyfikat określający go jako wyrób medyczny. Nie oznacza to jednak, że mogą na nim spać wyłącznie osoby przewlekle chore. Jego doskonała jakość i szereg zalet stawiają go w pierwszym rzędzie materacy klasy premium.

Materac piankowy Hilding Rumba – charakterystyka

Budowa: dwa rodzaje elastycznej pianki – wysokoelastyczna pianka Velvet Touch i termoelastyczna pianka Visco.

Pianka wysokoelastyczna stanowi trzon materaca – daje doskonałe podparcie kręgosłupowi i całemu ciału. Dzięki tej warstwie nie występuje ryzyko zapadania się w materacu podczas snu, kręgosłup jest stale utrzymany w pozycji fizjologicznej. To właśnie dzięki piance Velvet Touch materac posiada siedem stref twardości, które wspierają najbardziej wystające i naciskające na powierzchnię materaca części ciała.

Pianka termoelastyczna stanowi warstwę wierzchnią. Jej zadaniem jest dopasowanie się do kształtu ciała pod wpływem temperatury, miękkie otulenie go i lekkie dogrzanie. To dzięki tej wierzchniej warstwie materace Hilding Rumba zaliczane są do grupy materacy termoelastycznych, zwanych także materacami memory lub z pamięcią, ponieważ niejako zapamiętują kształt osoby, która na nim śpi. Można nazwać je też materacami spersonalizowanymi, ponieważ są wygodne tylko dla osób stale ich używających. Przypadkowy użytkownik nie odczuje wysokiego komfortu. Z tego też powodu materac Hilding Rumba nie jest polecany na łóżka gościnne i hotelowe.

Grubość: około 22 cm.

Właściwości: zapobieganie powstawaniu odleżyn. Materac Hilding Rumba posiada certyfikat wyrobu medycznego. Jako taki jest polecany przede wszystkim osobom, które ze względu na stan zdrowia większość czasu spędzają w łóżku.

Hilding Rumba – rozmiary

Dla kogo materac piankowy HildingPytanie o to, jaki rozmiar materaca piankowego Hilding Rumba wybrać, w rzeczywistości jest pytaniem o to, kto będzie na nim spał. Materac do łóżka 100×200 cm można uznać za optymalny dla jednej osoby, nie będzie za wąski nawet dla osoby chorej.

W sprzedaży dostępne są też mniejsze rozmiary: 80×200 i 90×200 cm. To dość wąskie materace, polecane przede wszystkim osobom szczupłym i zdrowym.

Osobom nieco tęższym, które szukają dla siebie wygodnego pojedynczego materaca, poleca się przede wszystkim te w rozmiarze 120×200 i 140×200.

Za dwuosobowe przyjmuje się materace piankowe Hilding Rumba w rozmiarach 160×200 i 180×200. To dość szerokie materace, wygodne dla dwóch osób. Mogą też z powodzeniem służyć jednej osobie o dość dużych wymaganiach.

Jaki materac piankowy Hilding Rumba wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb, ale też zasobności portfela. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, warto sprawdzić, czy materac szerszy o 20 cm od wybranego, nie leży w zakresie naszych możliwości. Różnica w rozmiarze i cenie będzie minimalna, za to komfort spania znacznie się zwiększy.

Kto powinien wybrać materac piankowy Hilding Rumba do swojej sypialni?

Prozdrowotne właściwości materaca Hilding Rumba nie powinny być ograniczeniem w używaniu go przez osoby, które cieszą się dobrym zdrowiem. W rzeczywistości duża wygoda, jaką zapewnia materac Hilding Rumba, może być wykorzystywana przez wszystkich. Warto podkreślić, że dużą zasługą jest dobór najlepszych komponentów oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii przy ich produkowaniu. Dzięki temu materace piankowe marki Hilding cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Kiedy warto kupić materac piankowy Hilding Rumba?

Wybierz ten materac, jeśli:

– ty lub ktoś z twoich bliskich ma problemy zdrowotne i jest zagrożony pojawieniem się odleżyn. Pianka termoelastyczna niweluje nacisk na ciało, ułatwia i stymuluje krążenie krwi, poprawia utlenienie tkanek, dzięki czemu nie ma warunków do pojawienia się odleżyn;

– marzniesz w nocy i potrzebujesz dogrzania nie tylko ze strony wierzchniej (kołdra, koc, pled), ale także spodniej. Pianka termoelastyczna delikatnie otula i ociepla ciało od spodu;

– odczuwasz dolegliwości ze strony kręgosłupa – dzięki piance wysokoelastycznej kręgosłup otrzymuje potrzebne wsparcie,

– masz łóżko z regulowanym stelażem – pianka elastyczna pozwala na ustawienie materaca w dowolnej pozycji bez obawy o jego jakość. Natychmiast po wyprostowaniu materac odzyskuje swoje właściwości, a ślad po zagięciu znika. Tu dobrze sprawdzi się materac piankowy 90×200;

– sypiasz w łóżku z drugą osobą – materac termoelastyczny doskonale sprawdza się jako materac dla par, także tych z dużą różnicą wagi. Ponieważ nacisk na materac ma charakter punktowy, materac nie przenosi drgań, nawet żywiołowe ruchy jednej osoby nie są odczuwane przez drugą;

– nie masz żadnych dolegliwości zdrowotnych, ale lubisz spać na komfortowym materacu klasy premium. Hilding Rumba to jeden z lepszych dostępnych na rynku materacy piankowych. Wpływa na to nie tylko wysokiej jakości pianka na materac, ale też antyalergiczny pokrowiec.

Przeczytaj także: Telewizor w sypialni – czy to dobry pomysł?