Wybór materaca należy zacząć od określenia dwóch najważniejszych kwestii. Jest to oczywiście waga i wzrost użytkownika, natomiast nie bez znaczenia pozostają również jego indywidualne preferencje i wymagania. Zainteresowani zakupem mają od niedawna do wyboru materace ekologiczne, które są nie tylko wygodne, trwałe i funkcjonalne, ale również przyjazne dla środowiska. 

Hilding Fjord – poznaj pianki, jakie znajdują się w jego wnętrzu

Pianki to jedne z najszybciej i najintensywniej rozwijających się surowców na świecie. Już dawno pożegnano się ze stwierdzeniem, że nie warto z nich korzystać, bo są to wypełnienia zdecydowanie mniej trwałe niż sprężyny. Dziś ich lekkość i funkcjonalność jest doceniana bardziej niż kiedykolwiek. Hilding Fjord, przedstawiciel materaców ekologicznych, został zbudowany z trzech rodzajów pianek.

  • Pianka EcoThermal Visco znajduje się w górnej części materaca. Jest to warstwa o wysokości trzech centymetrów, która odpowiada przede wszystkim za to, by zapewnić użytkownikowi wygodę. Reaguje na naciski i temperaturę ciała osoby śpiącej, dlatego doskonale dopasowuje się do jego anatomicznej budowy, a także do aktualnie przyjętej pozycji snu. To właśnie dzięki niej materac przyczynia się do szybkiej regeneracji mięśni i poprawy krążenia.
  • Pianka Pure FlexiFoam to surowiec, który stanowi pewnego rodzaju rdzeń modelu Hilding Fjord. Jest to pianka o podwyższonej twardości, której zadaniem jest utrzymanie ciała w odpowiedniej pozycji.
  • Pianka Eco HighResillence Support znajduje się po drugiej stronie wyżej wspomnianego rdzenia. Została wyprofilowana w siedem stref twardości, natomiast jej niestandardowa i mniej jednolita struktura pozwoliła osiągnąć bardzo wysokie parametry podtrzymywania ciała.

Pokrowiec – czy wiesz, że odgrywa on ważną rolę?

Czy materace ekologiczne, takie jak Hilding Fjord, to dobry wybór?Pokrowiec pełni nie tylko funkcję ochronną i typowo estetyczną. Ma również wiele innych, równie ważnych ról. W tym przypadku jest to tkanina EcoGreen, która w 100% nadaje się do ponownego recyklingu. Nie oznacza to jednak, że traci przez to na jakości. Wręcz przeciwnie – jest niesamowicie przyjemna w dotyku, bardzo gruba i mięsista, a ponadto wykazuje cenne właściwości antyalergiczne. Jej ogromną zaletą jest fakt, iż można ją prać w domowych warunkach, w temperaturze nie większej niż 60 stopni Celsjusza. To rzadko spotykana możliwość – większość pokrowców można prać jedynie w trzydziestu stopniach. Mimo to jest to zmiana jak najbardziej na plus – z łatwością można się dzięki temu pozbyć wszystkich bakterii.

Hilding Fjord – dla kogo?

Zastanawiasz się, czy materac ekologiczny, taki jak Hilding Fjord, to dobry wybór dla Ciebie? To zależy od Twoich osobistych potrzeb i preferencji. Nie bez znaczenia pozostaje również Twoja waga i wzrost. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla osób, które przywiązują wagę do dbania o środowisko naturalne. Są polecane między innymi dla:

  • osób cierpiących z powodu nawracających dolegliwości kręgosłupa,
  • sportowców, którym zależy na szybkiej regeneracji zmęczonych mięśni,
  • par, którym zależy na komforcie swoim i drugiej połówki,
  • seniorów.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowo dobrany materac odgrywa bardzo dużą rolę w życiu. Odpowiednie podłoże to klucz do sukcesu.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Przeczytaj także: Co przeszkadza nam zdrowo spać?