Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że odpowiednio dopasowany do Ciebie materac SleepMed gwarantuje zdrowy, a to wpływa na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Jednak czy wiesz, że dbając o niego, znacząco poprawisz jego jakość, a także wpłyniesz na trwałość? Jak się okazuje – odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa do utrzymania jego pierwotnych właściwości. Oto najważniejsze informacje, o których powinieneś/aś wiedzieć!

Zachowaj jakość materaca SleepMed jak najdłużej w 5 prostych krokach!

Najwyższej jakości materac SleepMed jest doskonałym wyborem dla każdego, ale by móc w pełni cieszyć się jego właściwościami oraz higienicznym środowiskiem do wypoczywania i to jak najdłużej – musisz o niego odpowiednio zadbać. Oto 5 najistotniejszych kroków!

Krok 1 – regularne odkurzanie

Nie ma co ukrywać – regularne odkurzanie materaca jest fundamentalne dla jego prawidłowej pielęgnacji. Jest to prosta i łatwa czynność, a gwarantuje usunięcie martwego naskórka nagromadzonego na powierzchni, a także kurzu oraz innych alergenów. Rekomendowane jest przeprowadzenie odkurzania minimum raz w miesiącu, używając odkurzacza z dedykowaną końcówką do tapicerki. Należy dokładnie oczyścić górną powierzchnię materaca oraz jego boki. Regularne dbanie o czystość materaca nie tylko zwiększa higieniczność, ale również wydłuża jego żywotność, zapewniając zdrowy i komfortowy sen.

Krok 2 – regularne wietrzenie

Następnym istotnym krokiem w odpowiedniej pielęgnacji materaca SleepMed jest jego systematyczne wietrzenie. Chociaż raz w ciągu miesiąca zdejmij pościel i ochraniacz, umożliwiając materacowi pooddychać przez kilka godzin. Wietrzenie wspomaga eliminację nagromadzonej wilgoć, która jest sprzymierzeńcem rozwoju bakterii, roztoczy i pleśni. W dodatku świeże powietrze pozbywa się nieprzyjemnych zapachów i daje uczucie świeżości, co w konsekwencji przekłada się na zdrowszy czy bardziej komfortowy sen.Proste kroki, które zachowają jakość Twojego materaca SleepMed

Krok 3 – regularne pranie pokrowca

Pokrowce mają za zadanie chronić materac przed roztoczami, potem, zabrudzeniami oraz innymi czynnikami, które w negatywny sposób wpływają na komfort snu i zdrowie użytkowników. W zachowaniu ich czystość zaleca się systematyczne pranie przynajmniej raz na pół roku, a u alergików – nawet raz w miesiącu. Aby to zrobić, należy zdjąć pokrowiec, wybrać odpowiedni program prania właściwy z instrukcjami producenta oraz zastosować łagodny detergent przeznaczony do tkanin delikatnych.

Krok 4 – regularne czyszczenie zabrudzeń

Plamy na materacu mogą negatywnie wpływać na jego wygląd, higienę i komfort użytkowania. Dlatego tak ważne jest, aby działać szybko po ich powstaniu. Świeże plamy są o wiele łatwiejsze do usunięcia niż zaschnięte. W celu ich usunięcia warto użyć łagodnego detergentu lub specjalistycznego środka do czyszczenia materacy. Należy również pamiętać, aby nie używać zbyt dużej ilości wody, ponieważ może to doprowadzić do przemoczenia materaca i ułatwiać rozwój pleśni.

Krok 5 – stosowanie ochraniacza na materac

Ochraniacze na materac są niezastąpionym elementem pielęgnacji i ochrony podłoża do spania. Tworzą one nieprzepuszczalną barierę, która chroni materac przed plamami, zabrudzeniem oraz wilgocią. Dzięki nim materac pozostaje czysty, a także suchy przez dłuższy czas, co wpływa korzystnie na jego trwałość czy higienę. Dodatkowo ochraniacze mogą również ograniczać kontakt z alergenami, co jest istotne dla osób cierpiących na alergie. Dlatego warto zadbać o to, aby każdy materac był wyposażony w odpowiedni ochraniacz, który zapewni mu długotrwałą ochronę oraz czystość.

Materac SleepMed – poznaj cechy, które wpływają na jego wysoka jakość!

Materace SleepMed wyróżniają się na rynku dzięki swoim wyjątkowym cechom. Każdy model jest klasyfikowany jako wyrób medyczny i posiada certyfikat jakości AEH. Dodatkowo materace te wykorzystują innowacyjne technologie, które pozytywnie wpływają na jakość snu oraz pozwalają na dopasowanie produktu do indywidualnych preferencji użytkownika. Te technologie obejmują:

  • piankę termoelastyczną, która dostosowuje się do temperatury i ciśnienia ciała, zapewniając niemal idealne dopasowanie do kształtu użytkownika,
  • pianki naturalne, wykorzystujące olej rycynowy i sojowy, co zapewnia dodatkowe korzyści dla użytkownika,
  • sprężyny typu Multi, które zapewniają wsparcie ciała i elastyczność punktową,
  • regulację twardości dzięki ruchomej warstwie pianki termoelastycznej, umożliwiającej stworzenie nawet 4 stopni twardości, a z odpinanym topem – aż 6 stopni twardości.

Ważnym elementem pielęgnacji materaca SleepMed są także pokrowce. Oba rodzaje posiadają zamek, co ułatwia ich czyszczenie w pralce w 60°C. Pokrowiec Merced z taśmą 3D wykonany jest z eleganckiej dzianiny, nasączonej apreturą zmiękczającą, zapewniającą odprowadzanie wilgoci oraz nadającą miękkość. Co więcej – posiada również na swojej powierzchni perforacje, zapewniające efekt masażu. Natomiast pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D jest zalecany dla alergików, gdyż wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków, która znacząco zmniejsza ilość alergenów roztoczy na powierzchni materaca, nawet o 93,7%. Dzięki tym unikalnym cechom pokrowców materac SleepMed zapewnia każdemu użytkownikowi doskonałe rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb, gwarantując higieniczne, a także komfortowe warunki snu.

Zachowanie jakości materaca SleepMed nie wymaga dużego wysiłku – wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad, aby cieszyć się zdrowym i wygodnym snem przez wiele lat. Pamiętaj zatem, że regularna pielęgnacja, odpowiednie użytkowanie oraz stosowanie pokrowców ochronnych to kluczowe elementy, które przedłużą żywotność Twojego materaca.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.